2 Ocak 2009 Cuma

....

Sevgili Dostlar,

Siyaseten bir yılı daha geride bıraktık demiyorum, çikolata tadında, güzel duygular, pozitif insanlar ve ortamlar, bol kahkaha, pür neşe, tatlı süprizler, az kilo, keyifli seyahatler, güzellikler ve bitimsiz mutluluklar dolu bir yılı, yani 2009'u hep birlikte sevgiyle kucaklayalım diyorum...

Eğ.. her ne kadar yaşlarımız ayakkabı mumaralarımızı geçmiş de olsa, kum saati artık ters dönmüş çılgınca akıyor da olsa, telaş etmeyin durun daha çok vaktimiz var..

İlk yaza doymadan orta yaşla tanışdık demeyenlerdenim.

Zira, orta yaş çok güzel bir yaş, hayatı iyice anlamlandırdığımız artık yaşlanan buyuklerimize, ergenlikdeki çocuklarımıza çözüm üretecek olgunluk ve sosyal kredileri yarattığımız, hayatı ikinci kez damıtarak yudumladığımız ve daha sıkı kavradığımız çok keyifli bir dönem..

Her nerede çalışıyor hangi sevda da oyalanıyorsak olalım, artık insanların çalışma süreleri firmaların faaliyet sürelerinden daha uzun olduğu bir dönemden geçiyoruz, artık üniversite den sonra 50 yıl çalışma hayatı öngörülüyor..

Geçmişde 20 yılını doldurmaya yakın beyaz saçlı tonton bir kimliğe, bir kıyı kasabası dinginliğine, tekne, deniz figürlü bir resme fotomuzu yapıştırmaya çalışanlardan olmuyoruz artık yani yani önümüzde çok ama çok uzun bir dönem var..

Artık yaşam sürüye katılanı değil sürüden ayrılanı kutsadığı bir dönemdeyiz, yanlış zamanlarda yanlış kapılardan döndüğünüzü, yanlış atlara oynadığınızı, kaşlarının altından hırs fışkıran insanları, pinokya burunları, midas kulaklarını, maskeli baloları, beyaz atlı prensi veya pamuk prensesi göremeden karşılaştığınız sayısız cüceyi, hepsini ama hepsini unutun, negatif hafızayı boşaltın..

Hayata ve kendinize 2009 yılında yeni bir şans verin..

Bu yıl onun için çok güzel bir yıl olsun ve mümkünse 2009 sizin yılınız olsun..

Sevgi&Saygılarımla,

İlham Süheyl AYGÜL

Hiç yorum yok: